0063_323092_raakasuklaa_karp

Šhokolaadi karbi joonis.

Tihti tuleb ette vajadus toota erikujulisi trükiseid, kus trükis ei ole mitte ristkülikukujuline, vaid järgib mõne objekti piirjooni. Kui meil on tegemist näiteks pakendiga ja selle pinnalaotusega. Erikujulise trükise väljalõikamiseks kasutatakse mehhaanilist stantsi, mis oma olemuselt on puitplaadile kinnitatud nugade süsteem. Mehhaanilise stantsiga on võimalik trükist töödelda kolmel viisil: lõigata, soonida või perforeerida. Stantsijoonise tegemisel tuleks kasutada joonejämedust c‘ 1 pt ja võimalike eriviiside tähistamist erinevat värvi joontega. Lõikejoon on punane, soon on roheline ja perforatsioon on kollane. Silmas tasub pidada ka seda, et kuna meil on tegemist reaalsete metallist nugadega, siis ei ole võimalik trükist planeerida väga peenikeste detailide ja teravnurkadega.

Share
This

4 kommentaari

  1. andres ütleb:

    Mis vahet on nuudil ja soonel? 🙂

  2. Gert ütleb:

    Tänan Sind küsimuse eest Andres! See on väga hea küsimus!
    Peale pikka tööpäeva võivad sõnad ikka väga sassi minna.
    Nuudi all mõtlesin ikka tegelikult perforatsiooni. 😀
    Tegin paranduse postituses!

  3. Veiko Tammjärv ütleb:

    Kas stantsijoonis pannakse trükifailis kujundusega samale lehele? Joontele overprint loomulikult.
    Või siiski eraldi, ilma kujunduseta lehele?

    1. Gert ütleb:

      Kõige parem on teha nii kui stantsijoonis on eraldi leheküljel samas failis või erladi pdf nii, et paigutus ja artboardi suurus oleks sama.
      Siis saab Pre-press tõsta need pdf id üksteise peale ja stantsijale teha paigutusnäidise nii, et ei peaks trükifaili tööfailiks konverteerima.
      Trükifaili tööfailiks konveteerimisega võib igasugu probleeme tekkida fontide, maskide ja overprintidega. Nii on väiksem võimalus, et pre-pressis praak sisse tuleks.

Post a comment